12V SMC VT317 - 6DZ - 02 valve sol (pt). VT/V03 SOL VALVE 3-PORT VALVE SOM (pt)
In Stock
Calculate Shipping
  • 3 port direct operated poppet valve?
  • Rubber seal
  • Actuation: direct operated 2 position single solenoid
  • Operating pressure range: 0 to 0.9 MPa
(12VSMCVT317)
SKU 12VSMCVT317
Barcode # 12VSMCVT317
Shipping Weight 0.5000kg
Shipping Width 0.500m
Shipping Height 0.500m
Shipping Length 0.500m
Shipping Cubic 0.125000000m3
Unit Of Measure ea
Be The First To Review This Product!
Write a product review
Others Also Bought
Flow Meter - 40mm
Flow Meter - 40mm
CAT ENGINE SUMP TAP (6V7238)
CAT ENGINE SUMP TAP (6V7238)
SPB 2180 BL BELT
SPB 2180 BL BELT
C Flange 3.1.163 - Orange Pump (inner Dia 31.75mm) *Use 520.003.90006 (KIT with grub screw)*